Müdürümüzün Mesajı


Kıymetli Öğrencilerimiz,

Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu, 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılına sizlerle başlamanın gururunu yaşamaktadır. Meslek Yüksekokulumuzun temel amacı, sorumluluk duygusu yüksek, etik değerlere sahip çıkan, donanımlı, bilgisini sürekli güncelleyen araştırıcı, sorgulayıcı, günün bilgi teknolojilerine uyum sağlayabilen, çalıştığı iş yerinde farklılık yaratabilen, verimliliği arttıran mesleki ve teknik alanda değerli insanlar yetiştirmektir. Bu nitelikleri kazandırmak anlayışı içinde kurumumuz mesleki alanlarında profesyonel seçkin öğretim elemanlarıyla uygulamalı eğitim vermektedir.

Madencilik, sondaj, doğal taş, kaynak teknolojisi, jeoteknik ve endüstriyel cam – seramik sektörde hızla artan konusuna hâkim nitelikli teknik eleman ihtiyacını çözümleme için yüksekokulumuz sektör danışma kurulları ile faaliyetlerine devam etmektedir. Bu sayede sektörden gelen taleplerin hem müfredata hem de istihdama yönelik ortak görüşler doğrultusunda sanayi-üniversite işbirliği protokolleri ile hayata geçirilmiştir.

Seçtiğiniz disiplinlerde uzmanlaşacak olan sizlerin uygulamalı eğitimler almanıza önem verilmekte; atölye, laboratuvar ve saha çalışmaları konularında uzman öğretim elemanlarımızın gözetiminde yapılmaktadır. Dönem içi eğitimlerde küçük gruplara ayrılan öğrencilerimiz, öğretim elamanlarımızın gözetiminde alanlarıyla ilgili endüstri tesislerine yapılan teknik gezi ve ziyaretlerle deneyim kazanmaktadır. Sanayi kuruluşları ile yapılan protokoller kapsamında gerçekleştirilecek staj ve uygulamalarla yerinde öğrenme ve becerilerini geliştirme imkânı sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokulu olarak sizlerin uluslararası ortamda, bilgi ve görgülerini artırmak ve diğer ülkelerin eğitim kurumlarını da tanıma olanağı sağlayan değişim programlarının sürekliliğini sağlayarak başarıyla yürütmekteyiz. Bu alanda Üniversitemiz Sokrates-Erasmus programlarıyla Avrupa Birliği öğrenci ve öğretim üyesi değişim sistemi içerisinde yer almaktadır.

Sevgili öğrenciler, üniversite ve yüksekokul yönetimiyle sağlanmış bu imkânlar ve sizlerin başarıları bir araya geldiğinde değişen dünyamızın geleceğinde çok önemli yerler alacağınızdan eminiz.

Eğitim ve öğretim yılının hepimiz için başarılı olmasını diliyorum.

Saygı ve Sevgilerimle

 

 

Prof. Dr. CÜNEYT AKAL

Torbalı Meslek Yüksekokulu Müdürü


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast